Strażacy rywalizowali w II Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Goliny
W sobotę, 20 czerwca 2026 r., na łowisku „Gościniec u Juszczaka” w Spławiu odbyły się II Zawody Wędkarskie Strażaków OSP i MDP z Gminy Golina o Puchar Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego.
W wydarzeniu udział wzięło 39 zawodników, w tym 19 strażaków OSP oraz 20 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Po losowaniu stanowisk i przygotowaniu sprzętu uczestnicy przystąpili do rywalizacji metodą spławikową i gruntową.
Wyniki w kategorii MDP:
- Wojciech Jakubowski (OSP Węglew) – 1,960 kg
- Jakub Pyrz (OSP Węglew) – 1,333 kg
- Adam Sobczak (OSP Kraśnica) – 1,310 kg
Wyniki w kategorii dorośli:
- Dominik Staniszewski (OSP Kawnice) – 2,040 kg
- Mikołaj Dudicz (OSP Kraśnica) – 1,325 kg
- Jakub Jackowski (OSP Kraśnica) – 1,095 kg
Dodatkowe wyróżnienie – Puchar Komendanta Gminnego za największą rybę zawodów – trafiło do Wojciecha Jakubowskiego z OSP Węglew, który złowił leszcza o wadze 1,005 kg.
Łącznie uczestnicy zawodów złowili ryby o imponującej wadze 19,20 kg.
Podsumowania zawodów oraz wręczenia pucharów, dyplomów i nagród w postaci bonów do sklepu wędkarskiego dokonali: Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Powiatu Konińskiego Żanetta Matlewska-Gut oraz Komendant Gminny OSP Dawid Kałużny.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji, zaangażowania i wspaniałej atmosfery. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję zawodów!












