Zakończono przebudowę ul. Dębowej w Węglewie
Gmina Golina zakończyła realizację zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej – ul. Dębowa w m. Węglew wraz z infrastrukturą towarzyszącą”, dofinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na podstawie umowy nr 13.98/25 z dnia 09.12.2025 r.
Wartość całkowita zadania wyniosła 4 275 380,00 zł, natomiast kwota dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosła 2 362 949,32 zł.
Realizacja inwestycji zakończyła się w grudniu 2025 r.
Zakres przedsięwzięcia obejmował przebudowę ul. Dębowej w Węglewie wraz z wykonaniem niezbędnej infrastruktury technicznej. W ramach inwestycji wykonano m.in.:
- poszerzenie istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej,
- poszerzenie zjazdów z kostki betonowej,
- poprawę odwodnienia poprzez wykonanie ścieku z kostki betonowej,
- rozbiórkę istniejącej nawierzchni asfaltowej,
- poszerzenie jezdni z 4,5 m do 6,0 m.
Ponadto wybudowano sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do granic posesji w ul. Dębowej i ul. Cyprysowej, obejmującą m.in. kanalizację grawitacyjną i tłoczną, studnie kanalizacyjne, przepompownię ścieków oraz niezbędną infrastrukturę towarzyszącą.
W ramach zadania wykonano również sieć kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi, studniami kanalizacyjnymi oraz przepompownią.
Realizacja inwestycji przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwiększenia komfortu użytkowników drogi, poprawy odwodnienia pasa drogowego oraz rozwoju infrastruktury komunalnej na terenie Gminy Golina.
Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.







