Niedziela, 31 maj. Imieniny Anieli i Petroneli.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

Aktualności

News

Dzień Dziecka - konkursy dla mieszkańców

Dodano: 2020-05-28 14:08:50 Autor:
 
W tym roku niestety nie spotkamy się na festynie z okazji Dnia Dziecka w naszym parku miejskim. Z okazji Waszego święta przygotowaliśmy następujące konkursy: 1. Konkurs plastyczny "Nie stój jak słup, wystawę zrób". 2. Quiz na temat bajek "BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA" dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. 3. Quiz przyrodniczy "Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT" dla nieco starszych dzieci z naszej gminy. 4. Quiz na temat "HISTORIA GOLINY" dla młodzieży z naszej gminy. Zapraszamy do wzięcia udziału. Szczegóły konkursów w załączeniu. Na wszystkich uczestników czekają drobne upominki, które będzie można odebrać w dniu 2 czerwca w siedzibie Domu Kultury w Golinie, w godzinach 8:00-14:00.
 
 
News

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dodano: 2020-05-26 12:31:32 Autor:
 
W tym roku obchodzimy 30 rocznicę wyborów samorządowych, które rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności. Z okazji przypadającego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego pragniemy złożyć wszystkim zaangażowanym w pracę lokalnego samorządu – radnym, pracownikom samorządowym i pracownikom podległych jednostek, sołtysom i radom sołeckim - najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i satysfakcji w życiu prywatnym i zawodowym. Waszym zaangażowaniem i codzienną pracą przyczyniacie się Państwo do pozytywnych zmian w naszej gminie. Życzymy, aby Wasze wysiłki były zawsze doceniane przez mieszkańców. Niech społeczna akceptacja będzie źródłem satysfakcji i motywacji do dalszej pracy. Dziękując za kolejny rok owocnej współpracy, dobre decyzje i kreatywne pomysły, życzymy dalszej wytrwałości i sukcesów oraz powodzenia w realizacji wszystkich planów i zamierzeń osobistych.
 
 
News

Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie z okazji Dnia Dziecka

Dodano: 2020-05-26 12:22:32 Autor:
 
Z okazji Dnia Dziecka zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na słupach ogłoszeniowych w Golinie oraz tablicy informacyjnej, w ten sposób chcemy zagospodarować przestrzeń miejską, a jednocześnie radośnie świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dla każdego uczestnika przewidziano drobny upominek. Czekamy na Wasze prace do 1 czerwca br. Szczegóły na załączonym plakacie.
 
 
News

Zapraszamy do wsparcia akcji krwiodawstwa

Dodano: 2020-05-25 19:23:31 Autor:
 
Drodzy mieszkańcy! Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa organizowanej po raz pierwszy na terenie naszej gminy przez Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Razem dla Goliny. Możliwość uratowania komuś zdrowia lub życia to najlepsza nagroda, jaką możemy otrzymać za oddanie krwi. Dlatego zapraszamy Państwa do wsparcia tej akcji. Liczymy na Waszą obecność. Wierzymy iż, jak zawsze, staniecie na wysokości zadania. Czekamy na Was 13 czerwca (sobota) w godz. od 9.00 do 12.00 w Bibliotece Publicznej w Golinie. Szczegóły na załączonym plakacie.
 
 
News

INFORMACJA DOTYCZĄCA FUNKCJONOWANIA PLACÓWEK OŚWIATOWYCH OD 25 MAJA 2020 r.

Dodano: 2020-05-22 15:22:39 Autor:
 
Od najbliższego poniedziałku w gminnych przedszkolach oraz szkołach podstawowych rozpoczynają się zajęcia, głównie opiekuńcze, skierowane do najmłodszych. W szkołach podstawowych od 25 maja br. będą umożliwione „zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych” dla dzieci z klas I- III szkoły podstawowej, również od 25 maja br. – konsultacje dla uczniów klas 8. Natomiast od 1 czerwca br. z konsultacji będą mogli skorzystać uczniowie z pozostałych klas szkół podstawowych. Od 25 maja 2020 r. także przedszkola wznawiają swoją działalność, jednakże w ograniczonym zakresie, który wynika z obowiązku dostosowania się do reżimu sanitarnego.
 
 
News

"Kartka z historii"

Dodano: 2020-05-22 14:07:27 Autor:
 
Podczas porządków i przygotowań do remontu naszego budynku "odkopaliśmy" wspomnienia :) Od dziś zaczynamy cykl ❗️❗️"KARTKA Z HISTORII" ❗️❗️Domu Kultury i Gminy Golina. Co kilka dni będziemy prezentować zdjęcia związane z miejscami naszej gminy, ale także z imprez kulturalnych. Pierwsze zdjęcie pokazuje remizę OSP Golina, gdzie obecnie znajduje się nasza instytucja. Zachęcamy do przeczytania tekstu pod zdjęciem. Zdjęcie pochodzi z kroniki z lat 1969-1973 w działalności M.R.N. W poniedziałek kolejne wspomnienie.
 
 
News

ARiMR informuje - Dopłaty 2020 Ostateczny termin składania oświadczeń mija 8 czerwca

Dodano: 2020-05-21 15:57:13 Autor:
 
Rolnicy posiadający mniej niż 10 ha gruntów ornych również w tym roku mogą złożyć, zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020, oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. Ostatnim dniem na złożenie oświadczenia w tegorocznym naborze będzie poniedziałek, 8 czerwca. To efekt wejścia w życie znowelizowanej ustawy o COVID-19, która przywraca bieg terminów.
 
 
News

Ulgi dla przedsiębiorców w ramach Tarczy 3.0

Dodano: 2020-05-21 15:04:04 Autor:
 
Nowa odsłona tarczy antykryzysowej zakłada, że ze zwolnienia ze składek mogą teraz skorzystać firmy, których przychód przekroczył 15 681 zł, ale dochód nie był wyższy niż 7000 zł. Dzięki temu rozwiązaniu, więcej przedsiębiorców skorzysta z pomocy.
 
 
News

Umowa na przebudowę ul. Szarych Szeregów podpisana

Dodano: 2020-05-20 13:39:51 Autor:
 
Miło nam poinformować, że w dniu 21 maja 2020 r. Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński podpisał umowę z Panem Stanisławem Dropińskim, właścicielem Zakładu Robót Inżynieryjnych w Koninie, który złożył najkorzystniejszą ofertę na realizację przebudowy ul. Szarych Szeregów w Golinie wraz z odwodnieniem do istniejącej kanalizacji deszczowej. Wartość inwestycji po przetargu wynosi 581 035,15 zł, z czego 80% stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakończenie realizacji przedsięwzięcia planowane jest na dzień 30.06.2020 r. W związku z rozpoczęciem inwestycji przepraszamy za wszelkie utrudnienia związane z realizacją prac. Dziękujemy za wyrozumiałość.
 
 
News

OGŁOSZENIE O ZMIANIE PROGRAMU PRIORYTETOWEGO CZYSTE POWIETRZE

Dodano: 2020-05-18 10:06:04 Autor:
 
Nowa odsłona programu - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłasza, że od dnia 15.05.2020 r. zmieniają się zasady naboru wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu "Czyste Powietrze"
 
 
News