Sobota, 25 czerwiec. Imieniny Łucji i Wilhelma.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

Aktualności

News

Rodzinny spływ kajakowy –Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku

Dodano: 2022-06-24 12:24:02 Autor:
 
Dwuletni projekt „ Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku”- realizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, dofinansowany ze środków Programu Rządowy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „NOWEFIO” na lata 2018-2030- ma na celu krzewienie sportu i upowszechnianie aktywnego, zdrowego trybu życia poprzez organizację działań ukazujących korzyści i przyjemność płynących z pływania i z kajakarstwa. 18 czerwca 2022 roku 60 uczniów biorących udział w projekcie wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami, wujkami i ciociami wyruszyło na trasę wielkiego rodzinnego spływu kajakowego. Ponad stuosobowa grupa pokonała trasę Radolina - Ląd.
 
 
News

„NASZ POMYSŁ NA OCHRONĘ ŚRODOWISKA”

Dodano: 2022-06-23 09:48:34 Autor:
 
W styczniu br. Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił konkurs dla szkół „Nasz pomysł na ochronę środowiska”- VII edycja -„Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie”. W realizację założeń powyższego konkursu włączyli się także ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Julia Pyrzyńska, Jakub Jachnik i Mikołaj Hatłas pod kierunkiem nauczyciela chemii Anety Nowak przygotowali bardzo ciekawą w swojej formie oraz zawartości fotoksiążkę. 15 czerwca 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięto wspomniany wyżej konkurs. Wśród 67 złożonych prac, ta wykonana przez uczniów z Goliny została dostrzeżona i nagrodzona. Ósmoklasiści otrzymali prestiżowe I wyróżnienie. Otrzymali gratyfikację pieniężną w wysokości 2500 zł dla placówki, pamiątkowy grawer, listy gratulacyjne oraz 3 laptopy. Dodatkiem do pakietu nagród była piękna lipa dla upiększenia przyszkolnego terenu. Serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu osiągniętego w ramach wojewódzkiego konkursu.
 
 
News

Zapraszamy do wzięcia udziału w debacie nad raportem o stanie gminy za 2021 rok

Dodano: 2022-06-21 13:12:05 Autor:
 
Informacja o zasadach zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad Raportem o stanie gminy Golina za 2021 rok
 
 
News

Rusza "pomoc klęskowa" dla poszkodowanych w 2021

Dodano: 2022-06-21 14:25:27 Autor:
 
16 czerwca 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna nabór wniosków od rolników, których uprawy zostały zniszczone w 2021 r. w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Dokumenty będą przyjmowane w biurach powiatowych ARiMR do 30 czerwca 2022 r.
 
 
News

XXIV Letnia Wielkopolska Spartakiada LZS.

Dodano: 2022-06-14 11:44:17 Autor:
 
12 czerwca w Żerkowie odbyła się XXIV Letnia Wielkopolska Spartakiada LZS. Gminę Golina i powiat koniński reprezentowali : konkurencje rodzinne ( rzut lotkami, tor przeszkód na hulajnodze, strzały na bramkę i sztafeta 3x 30m) rodzina Iwińskich Małgorzata, Robert i Rafał - 1 miejsce, strzały na bramkę kobiet - Kalina Ciesielska - 1 miejsce, wędkowanie kobiet - Kinga Dąbrowska - 2 miejsce, rzuty lotkami- Magdalena Przebieracz - 3 miejsce, wędkowanie mężczyzn - Marek Jabłoński - 3 miejsce, rzuty do kosza mężczyzn - Michał Witkowski - 3 miejsce, piłka nożna kobiet (Wiktoria Czajka, Katarzyna Ławniczak, Weronika Dybczak, Aleksandra Mrozińska, Malwina Górska i Amelia Woźniak) - 3 miejsce, piłka koszykowa kobiet (Wiktoria Wróbel, Maja Bartczak i Zuzanna Gadacz) - 3 miejsce, piłka nożna mężczyzn (Mikołaj Kujawa, Paweł Górniak, Kacper Wiatrowski, Łukasz Dybczak, Jakub Stefaniak, Maks Wadelski, Adam Wróblewski i Wiktor Andrzejewski ) - 4 miejsce. Dziękujemy bardzo za godne reprezentowanie szkoły, gminy i powiatu na spartakiadzie
 
 
News

Informacja dla rolnika, którego gospodarstwo zostało dotknięte niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym

Dodano: 2022-05-30 10:38:40 Autor:
 
Niezwłocznie po stwierdzeniu szkód w gospodarstwie rolnym w wyniku gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi,huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny, rolnik zobowiązany jest poinformować niezwłocznie o wystąpieniu szkód urząd gminy (miasta), właściwy ze względu na położenie swoich gruntów.
 
 
News

Stadion Miejski w Golinie zostanie przebudowany. Powstanie bieżnia lekkoatletyczna oraz skocznia w dal!

Dodano: 2022-05-27 15:11:51 Autor:
 
W dniu 26 maja 2022 r. podpisano umowę z wykonawcą na budowę bieżni lekkoatletycznej oraz skoczni w dal na Stadionie Miejskim w Golinie.
 
 
News

Szkolę się, by być bezpieczniejszym – Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku

Dodano: 2022-05-25 14:46:29 Autor:
 
Dwuletni projekt „ Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku”- realizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, dofinansowany ze środków Programu Rządowy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „NOWEFIO” na lata 2018-2030- ma na celu krzewienie sportu i upowszechnianie aktywnego, zdrowego trybu życia poprzez organizację działań ukazujących korzyści i przyjemność płynących z pływania i z kajakarstwa. Wsparcie integracji w rodzinach z gminy Golina poprzez stworzenie okazji do rekreacji sportowej, która jest platformą porozumienia i współdziałania oraz przygotowanie dzieci do bezpiecznego pływania w kajaku i zachowania się w wodzie oraz do odpowiedniego reagowania w sytuacji kryzysowej.
 
 
News

Uroczyste przekazanie promes w ramach rządowego programu "Senior+"

Dodano: 2022-05-24 09:36:17 Autor:
 
W dniu 23 maja 2022 r. wojewoda wielkopolski Michał Zieliński przekazał samorządom dofinansowanie na łączną kwotę ponad 5 mln zł na realizację zadań w ramach programów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. W briefingu prasowym w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu udział wzięli: minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, sekretarz stanu, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniew Hoffmann oraz parlamentarzyści – Jadwiga Emilewicz oraz Bartłomiej Wróblewski. Gmina Golina otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu wieloletniego "Senior+" w kwocie 58 320 zł w ramach Modułu II - Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior+, edycja 2022 r.
 
 
News

Setną rocznicę urodzin 19 maja br. obchodziła mieszkanka naszej gminy

Dodano: 2022-05-20 08:58:38 Autor:
 
Setną rocznicę urodzin 19 maja br. obchodziła mieszkanka naszej gminy. Z tej okazji serdeczne gratulacje i życzenia oraz kwiaty i upominek w imieniu samorządu przekazał jubilatce Burmistrz Goliny - Mirosław Durczyński oraz kierownik USC - Kinga Szykowna.
 
 
News