Skocz do zawartości
TEL: (63) 241-80-95EMAIL: golina@golina.pl
flaga polskiflaga angielskaDeklaracja dostępnościzmiana kontrastuWysoki kontrast-A+Rozmiar czcionki

Aktualności

Aktualności

Gmina Golina laureatem w kategorii Gmina EkoZaangażowana

Gmina EkoZaangażowana

30 listopada b.r. w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich miała miejsce Gala podsumowująca ranking konkursu „Ekologiczna Gmina”.

Gmina Golina została wyróżniona w trzech kategoriach: Eko aktywny Wielkopolanin, „Czyste powietrze”, Gmina EkoZaangażowana. Największy sukces odniosła w kategorii Gmina EkoZaangażowana, zajmując I. miejsce w rankingu. Kategoria ta brała pod uwagę sumę wartości wypłaconych środków na przedsięwzięcia proekologiczne zrealizowane przez wszystkie podmioty na terenie gminy w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach 2017-2021.

W trakcie Gali – Burmistrz Goliny jako laureat w jednej z kategorii wziął także udział w debacie, mówiąc o tym jakie projekty gmina realizowała przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także w ramach innych źródeł finansowych, które służyły poprawie ochrony środowiska. Ranking powstał przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Docenieni zostaliśmy, m.in. za realizację projektu „Ścieżka edukacyjno -przyrodnicza w Radolinie”, „Doposażenie pracowni przyrodniczych szkół w sprzęt edukacyjny”, „Zakup samochodów specjalistyczno – ratowniczych” , Rodzinny Piknik Ekologiczny”, „Uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej”, „Montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Golina”.

Gmina EKO
Gmina EKO 1
Gmina EKO
Gmina EKO 2
Gmina EKO
Gmina EKO 3
Copyright © Gmina Golina.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: WR consulting