- Sanktuarium w Kawnicach - Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia. Od 1981 roku salezjanie sprawują opiekę nad Sanktuarium. Początki sanktuarium sięgają 1628 r., gdy do Kawnic sprowadzono ze Lwowa obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem. Wizerunek umieszczono w odzyskanym z rąk protestantów drewnianym kościele. Obecnie obraz umieszczony jest w murowanej świątyni, a otaczają go liczne blachy wotywne. Gdy kult otaczjący obraz nabrał rozgłosu, papież Pius XVI ustanowił dla sanktuarium odpust Pocieszycielki Strapionych, który do dziś odbywa się w niedzielę po 28 sierpnia.
Historia Sanktuarium w Kawnicach - spacer z historią Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach w gminie Golin
- Drewniany Kościół św. Jakuba Apostoła, który został wybudowany w latach 1765 – 67 z bocznymi kaplicami z 1696 roku. Wnętrze świątyni podzielone jest na trzy nawy. Wyposażenie świątyni jest barokowe i rokokowe. Główny ołtarz jest barokowy z obrazem „Ukrzyżowanie” z około 1600 roku.
- Zespół dworsko – folwarczny w skład, którego wchodzi dwór z XIX wieku rozbudowany na początku XX wieku. Otoczony jest parkiem krajobrazowym z początku XIX wieku o powierzchni 7 ha, z bogatym drzewostanem. W parku znajduje się także wysepka otoczona wodą, a ze skarpy roztacza się rozległy widok na dolinę Warty.
Historia Parku Miejskiego w Golinie - spacer z historią parku miejskiego w Golinie w województwie wielkopolskim
- Zespół Kościoła Parafialnego św. Mateusza w Myśliborzu – kościół gotycki z początku XVI wieku, wraz z dzwonnicą, organistówką i zespołem plebanii. Na drzwiach wejściowych znajdują się dwie anteby brązowe w kształcie lwich głów. Wewnątrz trzy barokowe ołtarze i ambona z XVII – XVIII wieku.
- Kapliczka w Spławiu z ok. 1900 roku
- Wiatrak Paltrak z połowy XIX wieku w Kawnicach
- Grobowiec rodziny Mielęckich i Trąbczyńskich z początku XX wieku z płytami nagrobnymi z połowy XIX wieku. Rodziny te były właścicielami dawnych dóbr kawnickich.