Skocz do zawartości
TEL: (63) 241-80-95EMAIL: golina@golina.pl
flaga polskiflaga angielskaDeklaracja dostępnościzmiana kontrastuWysoki kontrast-A+Rozmiar czcionki

Aktualności

Aktualności

Informacja dotycząca odśnieżania chodników przyległych do posesji

Szanowni Mieszkańcy Gminy Golina

W związku z trwającym okresem zimowym i pojawiającymi się opadami śniegu przypominam Państwu o konieczności odśnieżania chodników przyległych do Waszych nieruchomości, zapobiegania śliskości oraz usuwania sopli i nawisów śniegu z dachów budynków bezpośrednio sąsiadujących z drogami i chodnikami. Obowiązki te wynikają przede wszystkim z art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy  z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U.  2023r. poz. 1469), jednym z podstawowych obowiązków właścicieli nieruchomości jest uprzątnięcie błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń z położonych wzdłuż nieruchomości chodników, przy czym za chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości.
Proszę więc Mieszkańców, aby zadbali o chodniki leżące przy ich posesjach. Ich drożność zapewni pieszym zdecydowanie łatwiejsze i bezpieczniejsze poruszanie się w trudnych warunkach atmosferycznych.

Z góry dziękuję za dbanie zimą o bezpieczeństwo i porządek w naszym wspólnym sąsiedztwie.
Jednocześnie informuję, że za stan dróg GMINNYCH odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Golinie Sp. z o.o.
 
Burmistrz Gminy Golina
 Mirosław Durczyński
 
Copyright © Gmina Golina.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: WR consulting