Skocz do zawartości
TEL: (63) 241-80-95EMAIL: golina@golina.pl
flaga polskiflaga angielskaDeklaracja dostępnościzmiana kontrastuWysoki kontrast-A+Rozmiar czcionki

Aktualności

Aktualności

Inwestycja w edukację ekologiczną. Doposażenie Szkoły Podstawowej w Kawnicach

Interaktywne monitory, urządzenie do badania wody oraz mierniki jakości powietrza i gleby. Między innymi taki sprzęt trafił do Szkoły Podstawowej w Kawnicach w ramach programu „Edukacja ekologiczna”.
 

Ponad 50,4 tys. zł kosztowało doposażenie pracowni przyrodniczej działającej w Szkole Podstawowej w Kawnicach. Projekt został w większości dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (39,8 tys. zł), a wkład własny gminy Golina wyniósł ponad 10,5 tys. zł. Dzięki pieniądzom udało się kupić nie tylko laptopy, monitory, ale też interaktywny model atomu, urządzenie do badania wody, mierniki jakości powietrza i gleby, a także gry planszowe i plansze edukacyjne na ścianę.
 

Celem zrealizowanego przez gminę projektu jest przede wszystkim rozwijanie w dzieciach wrażliwości ekologicznej i kształtowanie w nich poczucia harmonii ze środowiskiem, ale również promowanie odnawialnych źródeł energii i umożliwienie nauczycielom poszerzenia kwalifikacji w zakresie wykorzystania nowych pomocy dydaktycznych.


Źródło: https://www.lm.pl

Inwestycja w edukację ekologiczną. Doposażenie SP w Kawnicach
Inwestycja w edukację ekologiczną. Doposażenie SP w Kawnicach
Inwestycja w edukację ekologiczną. Doposażenie SP w Kawnicach
Copyright © Gmina Golina.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: WR consulting