Skocz do zawartości
TEL: (63) 241-80-95EMAIL: golina@golina.pl
flaga polskiflaga angielskaDeklaracja dostępnościzmiana kontrastuWysoki kontrast-A+Rozmiar czcionki

Aktualności

Aktualności

Święto 3 Maja w Gminie Golina

Uroczystości z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęły się mszą śwętą w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. Następnie nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji na Plac Kazimierza Wielkiego przed obelisk, gdzie złożono kwiaty i znicze.

Kolejnym wydarzeniem było odsłonięcie pamiątkowej tablicy, przy budynku strażnicy w Golinie, którą ufundowali w hołdzie strażakom z Gminy Golina radni Rady Miejskiej w Golinie. Uroczystego złożenia kwiatów dokonali: Mirosław Durczyński - Burmistrz Goliny, Janusz Mirek - radny Rady Miejskiej i pomysłodawca inicjatywy oraz Dawid Kałużny - komendant gminny i zarazem prezes OSP w Golinie.

Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce na sali OSP. Wydarzenie poprowadziła Żanetta Matlewska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie.
Ten dzień był doskonałą okazją do wręczenia nagród laureatom w konkursach z okazji Narodowego Święta Konstytucji, realizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Golinie pod honorowym patronatem Burmistrza Goliny.
Dzieci i młodzież z terenu gminy Golina chętnie wzięła udział w konkursie plastycznym i literackim pod wspólnych hasłem "Moja miłość do ojczyzny". Przepiękne prace tworzyły dekorację sali. Uczestnicy konkursów w podziękowaniu za włożony ogrom pracy w przygotowanie autorskich tekstów wierszy i dzieł plastycznych otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Uroczystości uświetnił występ zespołu Vokaliza, który zaprezentował najbardziej znane pieśni patriotyczne. Najmłodsi mieszkańcy gminy, dzieci z Przedszkola Baśniowy Dworek zakończyły występy prezentując przepiękny układ taneczny. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne świętowanie. 
Święto 3 Maja w Gminie Golina
Święto 3 Maja w Gminie Golina
Święto 3 Maja w Gminie Golina
Święto 3 Maja w Gminie Golina
Święto 3 Maja w Gminie Golina
Święto 3 Maja w Gminie Golina
Copyright © Gmina Golina.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: WR consulting