Skocz do zawartości
TEL: (63) 241-80-95EMAIL: golina@golina.pl
flaga polskiflaga angielskaDeklaracja dostępnościzmiana kontrastuWysoki kontrast-A+Rozmiar czcionki

Aktualności

Aktualności

Udział doradcy klimatycznego w warsztatach w ramach Projektu Life After Coal

Gminny Doradca Klimatyczny zatrudniona w Gminie Golina uczestniczyła w dniach 16 i 17 listopada w szkoleniu w ramach projektu LIFE AFTER COAL w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. To dopiero początek drogi zawodowej jaką przejdzie każdy doradca w ramach Projektu LIFE, w planach są kolejne szkolenia, warsztaty i studia podyplomowe.
 
Projekt pn.LIFE AFTER COAL PL; wdrażanie Strategii na Rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040;  realizowany jest w regionie Wielkopolski Wschodniej. Projekt dofinansowywany jest ze środków Programu LIFE oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt LIFE jest odpowiedzią na wyzwania jakie stoją przed Wielkopolską Wschodnią w zakresie konieczności znaczącej redukcji stosowania paliw kopalnych w gospodarce przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa energetycznego i stabilności całego systemu z uwzględnieniem czynnika ludzkiego.
 
Rolą Gminnych Doradców Klimatycznych zatrudnionych w gminach Wielkopolski Wschodniej będzie pełnienie funkcji liderów lokalnych zmian i realizacja celów założonych w strategii w przestrzeni publicznej, wśród mieszkańców oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Głównymi adresatami działań Gminnych Doradców Klimatycznych będą mieszkańcy poszczególnych gmin, wymagających wsparcia w przejściu przez zmianę, w wyniku której nastąpi skuteczna interwencja energetyczna w ich budynkach mieszkalnych.
Praca Gminnego Doradcy Klimatycznego polegać będzie na podnoszeniu świadomości mieszkańców, motywowaniu ich do zmian, a także na doradztwie w zakresie pozyskiwania dofinansowania z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji i programów komplementarnych.
 
Zachęcamy do obejrzenia relacji ze szkolenia zrealizowanej przez Telewizję Wielkopolską https://www.youtube.com/watch?v=1V-Fieb11-A
 
Copyright © Gmina Golina.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: WR consulting