Skocz do zawartości
TEL: (63) 241-80-95EMAIL: golina@golina.pl
flaga polskiflaga angielskaDeklaracja dostępnościzmiana kontrastuWysoki kontrast-A+Rozmiar czcionki

Aktualności

Aktualności

W szkole podstawowej w Kawnicach powstanie ekopracownia

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego- Halina Warzychowska odebrała wczoraj z rąk Wojewody Wielkopolskiego- Michała Zielińskiego oraz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu- Jolanty Ratajczak dyplom w uznaniu za uzyskanie dofinansowanie na założenie w szkole pracowni  o tematyce odnawialnych źródeł energii.
 
W ramach Światowego Dnia Ochrony Środowiska , wczoraj odbyła się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu uroczystośc wręczenia dyplomów dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa wielkopolskiego, które otrzymały dofinansowanie na utworzenie i/lub doposażenie ekopracowni w ramach „Regionalnego Programu Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.
W gronie znamienitych gości -Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Pani Jolanty Ratajczak, Wojewody Wielkopolskiego Pana Michała Zielińskiego, I Wicewojewody Wielkopolskiej, Pani Anety Niestrawskiej oraz reprezentującej Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wicekurator Oświaty, Pani Aleksandry Kuź  oraz wśród innych wyróżnionych dyrektorów szkół doceniono Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kawnicach- Halinę Warzychowską wręczając dyplom na utworzenie ekopracowni o tematyce OZE w budynku szkoły wraz z upominkiem pod postaci mikroskopu.
Przedsięwzięcie będzie polegało na utworzeniu pracowni ukierunkowanej na naukę o odnawialnych źródłach energii. Wśród wyposażenia znajdzie się  zestaw doświadczalny- fotowoltaika, pomy ciepła, biopaliwa, auto z napędem wodorowym. Ponadto dla skuteczniejszej i efektywniejszej nauki zostanie zakupiony monitor interaktywny z laptopem, oraz urządzenie wielofunkcyjne z zestawem biurowym.
Dofinansowanie do inwestycji wyniesie do 90% tj. ponad 70 tyś. zł.
W ciągu roku od utworzenia ekopracowni będą prowadzone zajęcia, warsztaty skierowane nie tylko do uczniów szkoły, ale także do wszystkich zainteresowanych z powiatu konińskiego.
Łączna zadeklarowana ilość osób korzystających z pracowni wyniesie ponad 5 tyś osób.
Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw proekologicznych społeczeństwa(w tym dzieci i młodzieży) w zakresie tematyki: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
W Szkole Podstawowej w Kawnicach powstanie ekopracownia
W Szkole Podstawowej w Kawnicach powstanie ekopracownia
W Szkole Podstawowej w Kawnicach powstanie ekopracownia
W Szkole Podstawowej w Kawnicach powstanie ekopracownia
W Szkole Podstawowej w Kawnicach powstanie ekopracownia
W Szkole Podstawowej w Kawnicach powstanie ekopracownia
Copyright © Gmina Golina.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: WR consulting